Bojové sekvence (Wui Hap) jsou z jedním ideálních mostů mezi tzv. “aplikačními drily” (Saan Sau), různými formami sparringu, a volným bojem. Skládají se z více technik: někdy jsou předem dané, někdy rozvolněné, a využívají klíčového principu nácviku, který se v čínštině jmenuje Bin Fa: “variace”, “obměna”, “přizpůsobení”.

V dnešním videu vám přinášíme ukázku krátké bojové sekvence, která zahrnuje všechny hlavní módy boje beze zbraně, tj. kopy, údery, zápasení í techniky kontroly, v tomto případě škrcení. 

  • Adam zaútočí pravým “capákem” – jednou z nejtypičtějších “technik”, se kterou se na ulici setkáte.
  • Vojta si přikryje hlavu (“Nasadit si kovovou helmu”) a nastoupí do Adama. Okamžitě přejde do clinche a kope Adama kolenem do rozkroku. Jak se adam předkloní, nasazuje škrcení, tzv. gilotinu (“Schovat v podpaží broskev”).
  • Adam však včas zareaguje, nenechá Vojtu škrcení dotáhnout, jendou rukou strhává škrtící ruku, druhou rukou udeří a chytne genitálie (nebojte se, oba mají suspenzor), a dostává se Vojtovi za záda. Kopne jej kolenem do kostrče, strhne Vojtu na zem, a nasadí škrcená zezadu – “Motýl zavírá křídla”. Všimněte si, že nasazuje škrcení v rozděleném kleku – sice mu to znemožňuje totální kontrolu Vojty, jakou by měl, kdyby přešel do tzv. backmountu, na druhou stranu může Vojtu okamžitě pustit a vstát, např. v situaci více soupeřů.
  • Po dokončení škcení Vojtu odtlačí, vstává, kontroluje situaci. Vojta používá bezpečný zůsob, jak se ze země postavit opět na nohy. Konec sekvence.

Praktická sebeobranná sekvence – úder, kop, zápas, škrcení

Bezpečně: v přátelském duchu, pohodovém tempu.

Funkčně: beroucí v potaz všechny 3 fáze boje (úderovou fázi, clinch, zápas) i možnost více útočníků.

Prakticky: Proto Practical Hung Kyun.


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

  • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

  • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

Jméno a příjmení (vyžadováno)

Tvůj email (vyžadováno)

V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

Chystané akce! 

  • 19. letní PHK Camp, Pnětluky, Pátek 26. Červen 2020 - Pátek 3. července 2020, 17:00 - 18:00

  • Sdílení