Po dlouhých sedmi letech jsem opět zavítal do Říše středu, Číny. Tentokrát ne primárně cvičit, ale cestovat, avšak – samozřejmě mi to nedalo.

Navštívil jsem své učitele a spolužáky v Hongkongu, svého Sifu v Číně, a sledoval běžné dění okolo, dělal si poznámky, fotil a točil.

Předmětem mého zájmu byla především historie ozbrojených doprovodů kupeckých karavan (tzv. Biu Guk, Biu Haak, anebo Biu Si), zdravotní cvičení, silový a kondiční trénink, a vůbec tradiční praktiky v dnešním čínském lifestyle 21. století. 

Fotil jsem miliardy Číňanů odpočívajících v ukázkovém dřepu, zacvičil si s čínskými kettlebell (“Kamennými zámky”, Sek So) na dvorku jedné z Biu Si agentur, dokumentoval strečinkové a gymnastické praktiky „staříků“ (ehm… ) v parku nedaleko Chrámu nebes v Beijingu, atd.

Materiálu mnoho, času méně – PHK je přeci jen o praktickém cvičení, ne teorii, psaní a čtení. Každopádně mě napadlo to tentokrát udělat jinak – a sice článek/video report na přání.

Napište do komentářů pod článek, které z témat výše by vás nejvíce zajímalo, a já slibuji, že nadané téma napíšu report, anebo sestříhám videoreport. 

Z vlaku do rodiště čaje “Dračí studna” všechny kamarády, žáky a fandy čínských bojových umění zdraví

Pavel Macek Sifu, Practical Hung Kyun

PS: Níže je krátká videoukázka – hrátky s „kamennými zámky“.


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

 • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

 • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Tvůj email (vyžadováno)

  V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

  Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

  Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

  Chystané akce! 

  žádné plánované akce

  Sdílení