Cvičení pro děti PrahaTak začínáme. Nejprve pozdravit, nechceme se jen naučit hýbat a bránit se, ale i být k sobě zdvořilí a slušní.

Pěkně se rozhýbáme dechovým cvičením – děcka mají parádní dřep, my dospělí jim můžeme jen závidět. Hlavní jsou pevné základy, jak u stavby domu, tak pro Hung Kyun. Stání v sei ping ma cvičíme každý trénink. A jak jsem s radostí zjistil, tak většina dětí i pravidelně doma.

Síla je potřeba nejen pro bojová umění, ale i pro běžný život, tak si dáme sérii kliků a přítahů.

Pak sestava. Konečně jsme jí dodělali až do konce, v průběhu opravili chybky a už to vypadá k světu. Pro některé, jako je třeba Filip „Opičí král Sun“ či Erik, žádná novinka, tak se soustředí na rychlejší a přesnější pohyb. Olie se rychle zlepšuje, však už předtím cvičil  jiný styl, Gita a Sebík nemocní, tak snad na nás alespoň myslí.

Na závěr jsme vzali lapy a dva starší kluci, Mára a „Jasně“ si poprvé navlékli přilby a rukavice a dali si fullkontakt sparring. A rozhodne se neupejpali, šli do toho celým srdcem.

Co říct závěrem? Mám z vás radost, děcka, rostete nejen do výšky.

Tek da seut na – Sat Yung Hung Kyun!

O autorovi: Adam „Kain“ Nikrýn, instruktor pražského gymu Practical Hung Kyun. Pod vedením Pavla Macka sifu cvičí šest let, výuce dětí se věnuje druhým rokem.

Practical Hung Kyun pro začátečníky

Sdílení