„Dvojité, singl a drápy černého tygra“, (Seung Daan Hak Fu Jaau) patří do série „Deseti unikátních technik“ (Sap Duk Sau) stylu Hung Kyun: 3 různé konceptuální techniky, jedna přecházející plynule v druhou, v závislosti na situaci.

„Dvojité tygří drápy“ a „Singl tygří drápy“ většinou útočí na střední/horní bránu (Seung Mun/Jung Mun), “Drápy černého tygra” na horní a/anebo spodní (Seung Mun/Ha Mun). 

Hung Kyun bojovník je může řetězit různými způsoby, v závislosti na soupeřových reakcích – jedna technika připravuje druhou, druhá třetí. Podobně jako většina PHK kombinací, Seung Daan Hak Fu Jaau využívá tzv. behaviorálních reakcí: stručně a jednoduše, lidské tělo reflexivně reaguje předem daným způsobem na např. chycení za genitálie, anebo chycení za ohryzek – a na základě toho pak následuje druhý a třetí útok. Funguje v 9 případech z 10.

Practical Hung Kyun používá speciální sérii drilů „Tygří formy“ – kromě výše uvedených drilů i „Tygří lokty“ (Fu Jaang), „Tygra odtlačujícího horu“ (Teui Saan Fu), „Řadu ničící ruce“ (Po Paai Sau, nazývané tež „Stranový tygr“, Jak Min Fu), atd.

Ukázka technik „Tygřích drápů“ v podání Alexandra Fu Shenga z dnes již klasického filmu „Klášter Shaolin“

Nečekejte však žádné „napodobování zvířat“ – všechny techniky vypadají v sestavě moc hezky, v použití jso uvšak jsou až nehezky praktické a funkční – údery na bradu, vražení prstů do očí, chycení za ohryzek, strhnutí za oblečení, chycení za genitálie. Jak trefně poznamenal jeden z našich žáků, v PHK nenapodobujeme zvířata – šelmy napodobují PHK.

Foto: Na raritních fotografiích na začátku článku vidíte všechny tři hlavní variace „Tygřích drápů“ v podání velmistra Chan Hon Chunga.


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

 • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

 • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Tvůj email (vyžadováno)

  V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

  Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

  Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

  Chystané akce! 

  žádné plánované akce

  Sdílení