Tradiční jihočínské přísloví praví: “Hung Ga nastupuje přímo, Fat Ga jde z postranní brány” (Hung Ga Cheut Yap, Fat Ga Jau Jaak Mun).

Starý Hung Kyun preferoval agresivní nástup do soupeře – “frontálně nástup a destrukce” (Jing Min Dat Po). Ideální pro útok – “vlítnout” do nepřítele, zatlačit ho do pat, a zničit pomocí technik “Krátkých mostů”, např. údery do hlavy (dlaněmi, lokty) či údery do genitálií. Kontinuální tlak  a útok. 

Díky předcházejícím generacím mistrů byl však bojový arsenál před mnoha lety obohacen o stranové techniky dlouhého dosahu, tzv. “Dlouhé mosty” z Fat Ga (jiný název pro Hap Ga), preferující taktiku “rafinovaného nastoupení z postranní brány” (Haau Yap Pin Mun).

Tato taktika je vhodná nejen pro útok, ale i pro “obranu” a především protiútok, counter striking: vyžaduje tedy speciální práci nohou a práci těla.

Několik příkladů naleznete v doprovodném videu níže.

Pavel Macek Sifu, Practical Hung Kyun


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

 • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

 • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Tvůj email (vyžadováno)

  V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

  Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

  Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

  Chystané akce! 

  žádné plánované akce

  Sdílení