…kravatě, chycení za hlavu, za tělo, za ruce, pod rukama/přes ruce, aneb v tzv. klinči (clinch = “zaklesnutí”)!

Clinch je klíčovou fází – mj. určuje, jestli boj zůstane na dlouhou vzdálenost (“kickboxingovou”), anebo se přesune na zem, a navíc za jakých podmínek – kdo bude v jaké pozici.

Není clinch jako clinch – clinch v thajském boxu, klasickém zápasu anebo např. džúdó je v něčem stejný, v něčem výrazně jiný. Totéž platí i pro “clinch pro ulici”, který cvičíme v PHK. 

Zde je několik zásadních rozdílů “pouličního” PHK clinche proti “sportovnímu” clinchi: 

 • PHK clinch nahrazuje zápasnický stabilní postoj s nohama do strany čelným postojem s kolenem dovnitř (většinou “Zavěšená noha”, Diu Geu Ma, anebo “Meridiánový postoj”, Ji Ng Ma), chránící rozkrok proti kopům do rozkroku.
 • PHK clinch kontroluje obě ruce soupeře, především z důvodu možnosti úderů do rozkroku, anebo dloubání očí. V boji se používá i chytání za oblečení, vlasy, kousání, plivání a řvaní (“Potměšilá opice trhá kokos”), a samozřejmě různé metody takedownů.
 • Bere se v potaz více soupeřů a případná zbraň, např. nůž.

Krátký videosestřih z PHK zkoušek: Sparring v pouličním PHK klinči

Suma sumárum: Jak nejlépe popsal jeden náš žák, když se jej někdo ptal, co je to Practical Hung Kyun: “Takový MMA pro ulici.”


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

 • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

 • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Tvůj email (vyžadováno)

  V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

  Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

  Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

  Chystané akce! 

  žádné plánované akce

  Sdílení