To nejlepší z jihočínských bojových umění, praktické sebeobrany a bojových sportů na události, která nemá celosvětově obdoby: Hung Kyun, Hap Kyun, Wing Cheun, Choi Lei Fat, MMA – tradiční styly a moderní bojové sporty, to vše na 16. letním PHK Campu, který by si letos zasloužil spíše název Naam Kyun Jing Wa Camp, “Esence Jižních pěstí”.  

Tak jako každý rok jsme týdenní tréninkový camp pořádali s bratrskou školu Ivana Rzounka Sifu (Wing Cheun/Choi Lei Fat). Letos jsme však měli i vzácného zahraničního hosta, Davida Rogerse Sifu (UK) z Rising Crane Centre, renomovaného mistra jihočínského stylu Hap Kyun, taijiquan, praktika tradiční čínské medicíny a jednoho z top anglických MMA coachů. Když pak na camp dorazil z čínského Fat Saanu Lukáš Slavíček Sifu (Choi Lei Fat, Baak Mei, jižní kudlanka), vypadalo to jako setkání “Deseti tygrů z Gwongdungu” – ty nejslavnější jihočínské styly v centru Evropy!

A protože jsme toho cvičili opravdu hodně – od „vnitřního tréninku“ přes lapy, „Dlouhé mosty“ z Hap Kyun, sebeobranné drily, silový a kondiční trénink až po praktickou sebeobranu a sparring, chystáme z letošního campu minisérii videí – níže je jen malá ochutnávka.

Učedníci, děkuji za účast – a pokud se vám letošní PHK Camp líbil, napište prosím krátké review do komentářů pod článek, anebo jej zašlete na email, a my review do článku přidáme. 

Speciální poděkování Tůšovi za extra žraso a Justys za parádní fotky (rozsáhlá fotogalerie ZDE).

Crosstrainingu a přátelství „Jižních pěstí“ zdar a sílu! 

Pavel Macek Sifu, Practical Hung Kyun

První červencový týden je v mém kalendáři obsazený už mnoho let a věřím, že bude obsazen i v dalších letech. Týden v Pnětlukách je jednou z bezkonkurenčních dovolených. Jasně, jsme šáhlí a cvičíme mnoho hodin v úporném horku, ale ten pocit, když si to sedne a vy konečně pochopíte, jak se přesně vytočit, jak přesně zapojit rameno nebo jak přesně dotáhnout úder je boží. Týden na Campu je jako měsíce a měsíce v gymu.

Letošní ročník byl ozvláštněn o několik skvělých novinek. 1. žraso od Honzy T. bylo jednoduše geniální, 2. z Campu se začíná stávat rodinná záležitost s kupou dětí (a dneska, 11.7, přibyl další přístí účastník, gratuluji Alžbětě T.) no a největší pecka byla samozřejmě možnost cvičit a učit se od David Rogers sifu. Dlouhé mosty byly vždycky mé oblíbené (čím to asi bude?), ale teď to teprve dostalo ten správný říz. Thank you, David Rogers. it was great honor and outstanding experience.

– Scooby

Nikde tak za celý rok nevypnu hlavu (svojí) jako na Campu. A ten letošní byl skutečně „all inclusive“: skvělý kafe (Žába  a Kain), kvalitní strava (Honza T.), hořké pivo (Pavel N. a Scooby) a Momo jako neoficiální maskot skupiny (Ada a Mimi snad prominou). Hlavně ale skvělý program cvičební. Letos více než kdy jindy jsem měl pocit, že se den ode dne zlepšuji (kromě toho posledního, tam už má tělesná schránka začala ochabovat). Díky všem bratrům a sestrám a především sifu a Davidu Rogersovi. Nemohl bych si přát víc

– Vojta

Letos jsem byl na camp natěšěný už od té doby, co ho Pavel Macek Sifu vyhlásil – jakmile jsem se dočetl, že se dostaví i David Rogers Sifu (nabrat zkušenosti z dalšího dobrého zdroje a ještě si potrénovat angličtinu, to jsou dvě mouchy jednou ranou), hned jsem po příležitosti skočil a nelitoval. Celý týden jsem strávil v příjemném kolektivu, kde jediné, čeho jsem se musel obávat, je příležitostné setkání s maketou nože některé/ho z mých Gung fubratrů/sester. Cvičení pro zdraví a sílu, sympatičtí lidé, hudební doprovod Ivana Rzounka Sifu, prostě všechno tak, jak má být. Velké díky jak našemu sifu, tak David Rogers Sifu a také mým bratrům a sestrám – těším se na příští rok!

– Marek

Po dlouhé době jsem se opět připojil na Camp a to z jednoho důvodu, prostě mi to chybělo. Vyčistit si hlavu, posílit tělo. Bylo to super jako vždy! A letos to bylo úplně nejlepší díky úžasnému jídlu a velkým porcím od Honzy T.! A jedinečné příležitosti učit se Hap Ga od Davida Rogerse sifu! It was big pleasure to meet you David, thanks for everything!

– Tomáš 

Nejlepší. Dovolená. V roce. Každý Camp  je skvělý, každý trochu jinak. Spousta přiměřeně náročného cvičení libovýho Gung Fu? To si piš!  Pobyt v přírodě mimo civilizaci? Že váháš. Večerní pokec, Edovy povídky, pípa, kafe, táborák, Bang (a Sabotér!) ? Jinak by to ani nešlo! Tak čím byl tento Camp jiný?

1) David Rogers Sifu. Spousta nových věcí, jednak z Hap Ga, jednak z MMA a nejlépe Hap Ga pro MMA. Kdo ještě Sifu Davida neznáte, doporučuji navštívit jeho stránky Rising Crane Centre.
Tento britský gentleman nás za pouhých 6 dní naučil recitovat tu pravou Hap Ga poezii (o 14ti verších krásně rozdělených 4-3-4-3), ukázal, že „Dlouhé mosty“ nemusí vždy znamenat dlouhou vzdálenost (neuvěřitelné že?), že pro MMA je třeba nejen „všestranná specializace“, ale hlavně její propojení a v neposlední řadě nás naučil švihat rukama tak, že ani větrák jsme v tom vedru nepotřebovali. A na jeho výraz, když demonstroval „Happy Times“ jen tak nezapomenu.

2) Jan Tušek. Pan. Kuchař. Každý předchozí Camp vždy po tréninku následovalo dilema – jíst? A co vůbec? Na vyváření minulé ročníky nebyla síla, ani chuť a žít jen o ovoci, oříškách, proteiňácích a čínských pol.. erhmm se sice dalo, ale. ALE!! Todle bylo o tolik miliónů procent lepší! Po tréninku pěkně do sprchy a pak na oběd/véču (k snídani jsem si naordinoval půst). To bylo Žraso! Maso, zelenina, občas příloha a to grilování!

První týden prázdnin za mnou. Uteklo to zase nějak rychle. Děkuji všem co tam byli. Bratrům a sestrám z PHK, za to že tam přijeli a potili se a krváceli se mnou. Spřátelené škole „Ivan Rzounek’s WingChunKuen Research“ za „feeling“ a atmosféru. Tuškovým za vaření a že jste to zvládli vyDržet až do konce (a gratuluju!!). Thank you Sifu David Rogers, it was a pleasure to learn from you, looking forward to see you again, sir!

A děkuju Pavlovi Mackovi Sifu za to, že se to vůbec všechno uskutečnilo, že PHK roste a že rok mezi Campy bude nabitý.

Sat Yung Hung Kyun!

– Josef

PHK Camp je moje jedina opravdova dovolena v roce. Zamluvena vzdycky hned, jak prijedu po tom predchozim. Protoze cvicit, jist a spat a nedelat nic jineho je proste paradni odpocinek hlavy.  Tentokrat byl kemp navic specialni diky tomu, ze prijel David Rogers Sifu. Paradni bomber, sympatak, know-how naprosto libovy a navic v rukach kladiva jak z pekla. Pavel Macek Sifu kvuli navsteve zvolil trochu mensi roli (ale porad dostatecne zasadni, abychom meli dost kapacity, abychom mohli opravdu nabrat vse, co nam Rogers sifu predaval a ze toho nebylo malo. Dechova cviceni na relax i silu, paradni komba, taktiku v boji, jak prechazet z jednotlivych vzdalenosti a tak dale. Proste dobry.

(A samozrejme spousta skveleho jidla od Honzy Tuska, to bylo dobry zraso)

ET! Este!

– Kain


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

  • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

  • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

Jméno a příjmení (vyžadováno)

Tvůj email (vyžadováno)

V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

Chystané akce! 

  • PHK Minimum: Neigong - "vnitřní trénink" a metody pěstování života, Praha 3 - Vinohrady, Sobota 1. Únor 2020 , 10:00 - 14:00

  • Sdílení