Moderní MMA je to nejlepší, co se bojovým uměním a sportům přihodilo. Bez ohledu na to, že je to „jen“ sport, z plnokontaktních bojových umění je (spolu např. s japonským Kudo) „realitě“ jednoznačně nejblíže. Kopy, údery, zápas, boj na zemi – komplet hra! 

To, čemu dnes říkáme Hung Kyun, je de facto „tradiční MMA“, tzv. Jaap Ga styl, doslova „mix různých rodin/stylů“. Kromě starého Hung Kyun používáme techniky ze starého Siu Lam Kyun, tibetského Hap Ga, kopy z Mok Ga, Choi Lei Fat, atd. atd.

PHK lze nejlépe charakterizovat – jak trefně poznamenal jeden z našich žáků – jako „MMA pro ulici“. Pravda, řešíme clinch jinak, co se boje na zemi týče, neklademe důraz na páky a škrcení, ale poziční drily a především tzv. sprawl’n’brawl taktiku, bereme v potaz zbraně a více soupeřů, ALE! – stále kopeme, boucháme, zápasíme.

Projekt „Deset Tygrů PHK“

 • Cíl

“Tradiční” umění v moderním světě – PHK v MMA oktagonu. Deset žáků, kteří se po deseti měsících přípravy zúčastní svého prvního amatérského MMA zápasu

 • Vstupní test

10 minut stání v Sei Ping Ma, 100 jednoručích swingů za 5 minut s 24 kg, 10 get-upů s 24 kg za 10 minut, 1 tříminutové kolo sparringu.

 • Rozvrh tréninku

Příprava bude probíhat po dobu 10ti měsíců, vedený trénink 3x týdně plus domácí úkol. Bude zaměřen na postoj, clinch, a boj na zemi, silovou a kondiční přípravu, speciální metody otloukání a vnitřní dechová cvičení. Kromě nácviku klasických PHK technik využijeme i vzhledem k pravidlům MMA i crosstraining pod vedením kolegů/instruktorů jiných klubů ve formě specializovaných bloků a seminářů.

 • Promo

Z přípravy budeme postovat pravidelné měsíční reporty ve formě krátkého článku a videa na stránkách practicalhungkyun.cz, naší oficiální facebookové stránce a ve facebookové skupině.

 • Časový rozvrh

Vstupní testy: Červen 2017

Začátek přípravy: Červenec 2017

Zápas: Cca. duben 2018

PROSÍME VÁS O PODPORU CELÉHO PROJEKTU A SDÍLENÍ TOHOTO ČLÁNKU! 

Pavel Macek, Practical Hung Kyun


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

 • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

 • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

  Jméno a příjmení (vyžadováno)

  Tvůj email (vyžadováno)

  V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

  Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

  Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

  Chystané akce! 

  žádné plánované akce

  Sdílení