Pro buddhisty (i nebuddhisty) poměrně brutální kombo, každopádně velmi praktické, pocházející původně ze sino-tibetského “Stylu lamů” (Lama Paai).

Hung Kyun varianta (“Dítě se modlí k Buddhovi”) vypadá na obrázku stejně, ale použití je zcela jiné – to vám ukážeme někdy jindy a budeme se dnes věnovat Lama Paai variantě.

David Ross Sifu píše ve své vynikající knize Autentické Lama Paai Gung Fu:

Jelikož má “Řev lva” [původní název Lama Paai, pozn. PM] původně buddhistický původ, nepřekvapuje, že řada technik nese názvy související s buddhistickou praxí a koncepty. Baai Sau aneb “Modlící se ruce”, kde jsou dlaně sepnuty před obličejem, mají několik použití, včetně plácnutí přes uši anebo jako vrážející pohyb dopředu.

Lo Hon Baai Faat aneb “Arhat se modlí k Buddhovi” je jednou z nejcharaktičtějších technik “Řevu lva”. Chan Tai Saan [mistr Davida Rosse] předváděl tuto techniku jako obmotání obou rukou a přípravu na hlavičku – ne úplně “buddhistická” taktika.

“Arhat se modlí k Buddhovi” (Lo Hon Baai Faat) | Practical Hung Kyun

  • Sherlock… totiž Pavel plácne Marka přes uši, zaklinčuje ho, dá mu hlavičku (“Arhat se modlí k Buddhovi”) a kopne kolenem do rozkroku. Když Marek zaspí, bim-bam-bum, konec
  • ….každopádně – abychom procvičili i obranu proti koleni, Marek blokuje soupeřovu kyčel/koleno, obmotá rukou kopající nohu (“Božský had se obmotává kolem větvě”), zakročí do strany, zvedne Pavla a mrskne s ním o zem.
  • Buď může opustit kolbiště, anebo např. přejíř do některé z pozic na zemi, aby procvičil techniky č. 13-18.

Pavel Macek Sifu, PHK Gym Praha


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

  • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

  • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

Jméno a příjmení (vyžadováno)

Tvůj email (vyžadováno)

V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?Chystané akce! 

  • 19. letní PHK Camp, Pnětluky, Pátek 26. Červen 2020 - Pátek 3. července 2020, 17:00 - 18:00

  • Sdílení