“Kopy, údery, porazy a páky” (Tek, Da, Seut, Na) patří mezi “Čtyři hlavní typy útoku” (Sei Gik) čínských bojových umění.

Čínská bojová umění si většina spojí s kopy a údery – porazové a pákové techniky patří mezi ty méně známé, ašak neméně důležité. 

Zápasnické techniky, pocházející původně z mongolského zápasu, jsou obávané po celé Číně – však také přísloví praví, že je “lepší jeden rok zápasit, než deset let boxovat.”

Totéž platí pro pákové techniky, tzv. Kam Na (“Chytit a držet”, zkráceně Na), především nejslavnějších “72 Kam Na technik”.

Některé linie Hung Kyun dokonce až 18 různých kategorií Kam Na technik, avšak tradičně se nejčastěji dělí do 4 hlavních podkategorií, a sice:

Níže naleznete raritní staré video s ukázkou několika typických čínských Kam Na technik a protitechnik ve formě sparringové sestavy.

Pavel Macek Sifu, Practical Hung Kyun

Sparringová Kam Na sestava

Foto: Lau Gam Seng, „Techniky držení a kontroly“ (Kam Na Faat), Shangai 1936.


Tvoje cesta k mistrovství začíná prvním krokem.

Practical Hung Kyun: Sebeobrana, síla & kondice, zdraví 

Pošli nám obratem email pomocí formuláře níže, a dostaneš speciální nabídku 3 lekcí ZDARMA + Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA! 

Neotálej, protože naše PHK lehce se rychle zaplňují. 

  • Krok 1

Rozhodni se do kterého PHK Gymu chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA. Nepotřebuješ žádné speciální oblečení ani vybavení – stačí tričko, kraťasy nebo tepláky a tenisky.

  • Krok 2

Využij naší speciální nabídky 3 lekcí ZDARMA plus Tréninkový manuál začátečníka ZDARMA. Nejsou potřeba žádné předchozí zkušenosti či kondice – jen chuť se sebou něco dělat.

Domluv se na první lekci ještě dnes! 

Jméno a příjmení (vyžadováno)

Tvůj email (vyžadováno)

V které škole chceš přijít na 3 zkušební lekce ZDARMA? (Praha nebo Jihlava?)

Napiš nám a my se ti co nejdříve ozveme!

Chceš se umět ubránit, dostat se do kondice, zesílit?

Chystané akce! 

  • PHK Minimum: Neigong - "vnitřní trénink" a metody pěstování života, Praha 3 - Vinohrady, Sobota 1. Únor 2020 , 10:00 - 14:00

  • Sdílení