Chen Zhonghua shifu v Praze

Chen Zhonghua shifu, Pavel Codl shifu (Chen Taiji Practical Method), Pavel Macek sifu (Practical  Hung Kyun)První dubnový týden probíhaly v našem pražském Hung Kyun gymu dopoledne a odpoledne privátní semináře Chen Zhonghua shifu, učitele našeho kamaráda Pavla Codla shifu. Seminářů se zúčastnili vybraní žáci z celého světa – z Kanady, Německa, Itálie, Polska a České republiky.

Chen shifu využil všech předností našeho plně vybaveného gymu – žáci složili tatami a pustili se spolu se shifu to intenzivního tréninku „tlačících rukou“ (tui shou): Zápasení, porazy, strhy, podmety, přehozy, páky… 3 hodiny dopoledne, 3 hodiny odpoledne (!), aby pak následně pokračovali do jiné tělocvičny a cvičili dalších pár hodin (!). Měli jsme tedy více než dostatek příležitostí vidět Chen shifu a jeho žáky v akci. Chen shifu má rozhodně otěže pevně v ruce, a je ve výuce velmi metodický a systematický.

Využili jsme vzácné příležitosti a pozvali Chen shifu, Codla shifu a jeho spolužáky na večeři. Měli jsme připraveno spoustu zvídavých otázek „na tělo“. Chen shifu – skromný a pokorný – se bez jakýcholiv kliček a obezliček rozpovídal o taiji za dob bijců jako byli Chen Fake a Hong Junsheng, nácviku bojových dovedností pro sebeobranu a sportovní boj, výzvách a poměřovacích zápasech za starých dob a dnes atd. Řada inspirujících informací jakož i praktických rad pro trénink bojových umění obecně, tedy i pro nás z „jiného“ stylu.

Pavel Codl shifu odcestoval s Chen shifu do Itálie a my se již teď těšíme na jeho další návštěvu. Zajímá-li někoho taijiquan jako komplexní bojové umění, neváhejte a kontaktujte Pavla Codla shifu, avšak varování – s tzv. „taj či“ pro důchodce z knížky a oduševnělým ploužením se v saténovém pyžemu to má pramálo společného. Přátelům z Chen Taiji Practical Method Czech republic přejeme zdar a sílu!

Practical Hung Kyun pro začátečníky