Pavel Macek sifu, Frank Bolte sifu, Hannover 201112. a 13. listopadu vedl můj dobrý kamarád Pavel Macek sifu seminář v mojí škole v Hannoveru. Znám Pavla již mnoho let a ačkoliv oba dva pocházíme z Evropy, Německa a sousedící České republiky, nikdy jsme se na evropské půdě nepotkali. Bylo tomu tak vždy v Hongkongu a při dvou příležitostech mě též navštívili žáci Pavla Macka sifu v mojí škole na Filipínách, když jsme tam ještě bydlel.

Pavel Macek sifu, Hung Ga Kyun HannoverJakmile se naskytla vhodná příležitost a Pavel jel do Německa do Hannoveru zúčastnit se MMA semináře s Erikem Paulsonem, využili jsme příležitosti a zorganizovali i Hung Kyun seminář. Pro moje žáky to byla vynikající možnost učit se přímo od Pavla sifu, který nejenže zvládnul kompletní curriculum Lam Ga Hung Kyun, ale má i mnoho let učitelské praxe.

Témate semináře bylo „Sedm hvězd“ ze slavné sestavy „Tygr a jeřáb“ (Fu hok seung ying kyun) a správná generace síly z pasu. Hlavním mottem semináře byla praktičnost – místo toho, abychom cvičili řadu různých technik a sestav, se celý seminář soustředil na koncept úderů „Sedmi hvězd“.

Pavel Macek sifu, Hung Kyun HannoverPrvní den byla práce nohou, generace síly a silový/kondiční trénink – základní principy a správné provedení technik; druhý den pak praktické použití.  Pavel Sifu zůstal celkem 4 dny a byl tak laskav, že poskytnul několik soukromých lekcí (zadarmo!) některým mým žákům – prošli jsme celé „krocení tygra ve znaku gung“ (gung ji fuk fu kyun) „dlouhou jednokoncovou tyč osmi trigramů“, jakož i strávili čas opravami „tygra a jeřába“ (fu hok seung ying kyun) a „dvou dračích šavlí“ (seung lung dou). Velká pocta pro moje žáky,velmi si toho váží.

Pavel Macek sifu, Frank Bolte sifu, Hung Kyun HannoverKromě výuky a cvičení bylo opravdu fajn diskutovat s mojím kamarádem Pavlem na téma Hung Kyun nad pár pivy a spoustu dobrého jídla při pozdních večeřích.

Pro příště máme v plánu zúčastnit se letního campu školy Pavla sifu příští rok.

Pavle sifu, ještě jednou děkuji za seminář a za velkorysou výuku.

Nemůžeme se dočkat příště!

Hung Kyun Yat Ga!

Frank Bolte sifu, Hung Kyun Hannover

Sdílení